Warszawa

Ursynów to dzielnica Warszawy położona na lewym brzegu Wisły. Graniczy z Mokotowem, Wilanowem i Włochami. Ursynów ma najwyższy odsetek mieszkańców Warszawy ze średnim i wyższym wykształceniem. Mieszkańcy cenią ten obszar za porządek, czystość i zieleń. Ponadto Ursynów uważany jest bezpieczną dzielnicę. Znajduje się tutaj 5 stacji metra takich jak: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, a także Ursynów.

Jakie są osiedla na Ursynowie?

Ursynów dzieli się na aż 13 osiedli takich jak: Dąbrówka, Grabów, Jeziorki Północne, Jeziorki Południowe, Kabaty, Natolin, Pyry, Skarpa Powsińska, Stary Służew, Stary Imielin, Ursynów Centrum, Ursynów Północny, a także Wyczółki.

Istnieje również podział na Wysoki Ursynów i Zielony Ursynów. W pierwszym z nich dominuje wysoka zabudowa mieszkaniowa. W drugim z kolei przeważają domy jednorodzinne.

Ile osób mieszka na Ursynowie?

Powierzchnia Ursynowa wynosi prawie 44 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 151,3 tys. Wynika z tego, że około 8,5% mieszkańców Warszawy zamieszkuje właśnie Ursynów. Z kolei gęstość zaludnienia (3 455 os./km2) jak na stolicę nie należy do najwyższych.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Ursynów?

Na Ursynowie mieszka stosunkowo dużo osób ze średnim i wyższym wykształceniem. Wiąże się to z pozostałością po czasach, gdy dla swoich pracowników budowały mieszkania np. uczelnie. Warto dodać, że na Ursynowie mieszkało wielu: aktorów, dziennikarzy, a także piosenkarzy.

Dzielnica rekomendowana jest dla rodzin z dziećmi ze względu na bezpieczeństwo, dużo zieleni, ale także bliskość szkół i przedszkoli. Ponadto występuje tu sporo centrów handlowych, instytucji kulturalnych i sportowych.

Ze względu na znajdująca się na Ursynowie Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego można tutaj spotkać wielu studentów. Mieszkają oni w akademikach, ale także wynajmują mieszkania na tej dzielnicy. Dużą grupę mieszkańców Ursynowa stanowią seniorzy.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Ursynowa?

Mieszkańcy Ursynowa cenią sobie metro, dzięki któremu ze stacji Kabaty do centrum miasta można dostać się w niecałe 20 minut. Jest tutaj aż 5 przystanków metra takich jak: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, a także Ursynów. Na Ursynowie występują także liczne linie autobusowe. Z pętli na Kabatach do Śródmieścia podróż autobusem trwa około trzech kwadransów. Niestety tramwaje nie jeżdżą na Ursynów. Rowerem do centrum miasta dojedziemy w jedną godzinę.

Rynek nieruchomości na Ursynowie

Zabudowa mieszkalna Ursynowa jest różnorodna. Dużą część dzielnicy zajmują bloki z wielkiej płyty. Choć te budynki nie grzeszą urodą, to jednak cały czas znajdują nabywców. Na Zielonym Ursynowie dominuje zabudowa jednorodzinna. Jeśli chodzi o nowe inwestycje deweloperskie, to powstają one w różnych punktach dzielnicy. Oferta deweloperów na Ursynowie jest szeroka. Powstają tu osiedla mieszkaniowe wielorodzinne, składające się głównie z budynków o niskiej i średniej wysokości. Deweloperzy oferują również kompleksy domów jednorodzinnych, budynki mieszkalno-usługowe, a także osiedla z nowymi apartamentami o podwyższonym standardzie.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Ursynowie?

Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają na różnych obszarach dzielnicy. Do najpopularniejszych osiedli na Ursynowie należy zaliczyć: Ursynów Północny, Imielin, Kabaty, Dąbrówka, Wyczółki, Jeziorki Północne, Pyry oraz Natolin.

Mieszkania na sprzedaż na Ursynowie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Ursynowie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Ursynowie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na Ursynowie wynosi 11,8 tys. zł/mkw. Jest to niewiele mniej od średniej ceny lokalu dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najwyższe ceny mieszkań na Ursynowie znajdziemy na osiedlu Wyczółki (13,7 tys. zł/mkw.), Kabaty (13,3 tys. zł/mkw.), a także Stary Służew (12,4 tys. zł/mkw.). Do najtańszych osiedli Ursynowa należy zaliczyć: Dąbrówkę (9,4 tys. zł/mkw.), Jeziorki Północne (9,4 tys. zł/mkw.), czy Grabów (10,4 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic Ursynowa należą: Dzwonnicza (13,2 tys. zł/mkw.), Jurajska (12,9 tys. zł/mkw.), Kazimierza Jeżewskiego (12,8 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

Warszawski rynek biurowy – deweloperzy zrealizowali już połowę zaplanowanych projektów
Warszawski rynek biurowy – deweloperzy zrealizowali już połowę zaplanowanych projektów
Międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield podsumowała sytuację na warszawskim rynku biurowym w I kwartale 2024 roku. Do końca marca deweloperzy oddali do użytku blisko 49 000 mkw., czyli połowę zaplanowanej na ten rok nowej podaży. Ponadto kolejny kwartał z rzędu popyt mierzony liczbą finalizowanych umów najmu pozostaje na wysokim poziomie, co świadczy o dużej płynności stołecznego sektora biur.
Wielki, amerykański koncern otworzył nowe biuro w Warszawie
Wielki, amerykański koncern otworzył nowe biuro w Warszawie
Amerykański koncern Bechtel, który zbuduje w miejscowości Choczewo na Pomorzu pierwszą elektrownię jądrową w Polsce, wybrał warszawski biurowiec Equator IV z portfela CPI Property Group na siedzibę swojego polskiego oddziału.
W centrum Warszawy trwa rewitalizacja ulicy Chmielnej i Brackiej [FILM+WIZUALIZACJE]
W centrum Warszawy trwa rewitalizacja ulicy Chmielnej i Brackiej [FILM+WIZUALIZACJE]
Wyposażona w ławki oraz obsadzona drzewami i krzewami, a przez to przyjazna mieszkańcom i turystom – taka będzie wkrótce ul. Chmielna. Generalnym wykonawcą modernizacji tej śródmiejskiej, reprezentacyjnej ulicy, która przez ostatnie lata postrzegana była jako miejsce nieatrakcyjne i zdegradowane jest firma Balzola Polska.
W Warszawie planowana jest budowa biurowca w pełni pokrytego roślinnością [WIZUALIZACJE]
W Warszawie planowana jest budowa biurowca w pełni pokrytego roślinnością [WIZUALIZACJE]
W Warszawie planowana jest budowa budynku o bardzo interesującej architekturze. Polska pracownia architektoniczna FAAB przygotowała koncepcję architektoniczną nowej siedziby Instytutu Łukasiewicz-Itech i Centrum Łukasiewicz przy ulicy Żelaznej 87 w centrum Warszawy. Biurowiec ma zostać w pełni pokryty roślinnością i ma szansę stać się jedną z nowych ikon architektonicznych stolicy.
Urząd Pracy m.st. Warszawy z nową siedzibą
Urząd Pracy m.st. Warszawy z nową siedzibą
Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy wynajął ponad 3700 mkw. w biurowcu Renaissance Plaza, przy ulicy Kasprzaka 18/20 w warszawskiej dzielnicy Wola. W transakcji właściciela budynku – fundusz Adventum Group reprezentowali eksperci Colliers, zaś najemcy doradzali przedstawiciele firmy Nuvalu.
Co powstanie w kultowym pawilonie Cepelii w Warszawie? [WIZUALIZACJE]
Co powstanie w kultowym pawilonie Cepelii w Warszawie? [WIZUALIZACJE]
W lutym br. rozpoczęły się prace nad renowacją kultowego pawilonu Cepelii u zbiegu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej. Późnomodernistyczna perła architektury znów nabierze dawnego blasku – projekt zakłada przywrócenie historycznego wyglądu budynku, znanego większości warszawiaków jedynie z archiwalnych zdjęć z lat 60. i 70.
Co słychać na budowie ostatniego odcinka II linii metra w Warszawie? [FILM+ZDJĘCIA]
Co słychać na budowie ostatniego odcinka II linii metra w Warszawie? [FILM+ZDJĘCIA]
Teren Stacji Techniczno-Postojowej Karolin coraz bardziej przypomina przyszłe zaplecze linii M2. Na stacjach pasażerskich kontynuowane są prace konstrukcyjne. Jeszcze przed wakacjami wykonawca budowy planuje również rozpocząć łączenie dwóch części stacji Karolin.
Wielu chętnych na budowę Nowego Centrum Warszawy [WIZUALIZACJE]
Wielu chętnych na budowę Nowego Centrum Warszawy [WIZUALIZACJE]
Zbliża się rewitalizacja całego śródmiejskiego kwartału. Aż 6 firm chce się podjąć się przebudowy 2,5 hektara ulic i placów w obszarze ulic Złotej i Zgody. To kluczowy i największy przygotowywany obecnie projekt w ramach programu Nowe Centrum Warszawy.
W Warszawie powstaje nowy, 174-metrowy wieżowiec The Bridge [FILMY+ZDJĘCIA]
W Warszawie powstaje nowy, 174-metrowy wieżowiec The Bridge [FILMY+ZDJĘCIA]
Konstrukcja wieżowca The Bridge, powstającego w biznesowym centrum Warszawy, osiągnęła swoją ostateczną wysokość 174 m. Jego budowniczowie właśnie ukończyli ostatnią kondygnację techniczną. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji.
W Warszawie powstaje najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w naszej części Europy [FILMY]
W Warszawie powstaje najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w naszej części Europy [FILMY]
Budowa inteligentnej zajezdni tramwajowej na Annopolu dobiega końca. Po zakończeniu wszystkich prac – już w tym roku – będzie to zautomatyzowany, ekologiczny i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce i w naszej części Europy.
REKLAMA